Dolnośląskie Forum HR
Spotkanie DFHR 23 marca 2016
Zastanawialiście się kiedyś jak sprawdzić czy kandydat lub pracownik rzeczywiście potrafi robić to co mówi, ze potrafi? Gdzie znaleźć potwierdzenie umiejętności kandydata lub pracownika? Pomocą w dostarczeniu odpowiedzi na te pytanie jest rozmowa oparta na kompetencjach (Competency Based Interview).

Tematem  spotkania DFHR było przybliżenie tematyki prowadzenia rozmów opartych na kompetencjach w procesach HR, w których ważne jest dokładniejsze poznanie rozmówcy (czy to kandydata czy pracownika).  W trakcie interaktywnej prezentacji uczestnicy spotkania dowiedzieli się jak:

– definiować kompetencję, aby wykorzystać ją w rozmowie opartej na kompetencjach;

–  tworzyć pytania oparte na kompetencjach;

– jak poszukiwać dowodów na kompetencję;

– jak projektować sposoby klasyfikowania dowodów z rozmowy.

Uczestnicy mieli też okazje usłyszeć o praktycznym zastosowaniu rozmów opartych na kompetencjach w obszarach związanych nie tylko z selekcja pracowników ale również w obszarze ich rozwoju.

Spotkanie DFHR, tradycyjnie odbyło się w sali konferencyjnej firmy HRhamela w środę 23.03.2016 o godz. 18.00 we Wrocławiu przy ulicy Muchoborskiej 14. (Wjazd na parking od ul. Austriackiej).

Plan spotkania:

17.30 – Rejestracja uczestników;
18.00 – „Dokop się” do szczegółów, czyli o rozmowach opartych na kompetencjach w rozwoju pracowników – Ela Malicka

19.00 – Przerwa kawowa;
19.30 – Dyskusja

 

Ela Malicka

Główny Specjalista – Mobilność Międzynarodowa i Zarządzanie Talentem w Centrali KGHM Polska Miedź S.A.

Od 15 lat aktywnie związana z zarządzaniem zasobami ludzkimi w firmach różnych branż i krajów. Doświadczony manager HR, trener umiejętności miękkich i coach. Swoją przygodę z międzynarodowym HR rozpoczęła od pracy w japońskiej firmie branży motoryzacyjnej. Pasja do poznawania ludzi i kultur poprowadziła ją do Wielkiej Brytanii, gdzie przez 2 lata poznawała tajniki pracy w branży rekrutacyjnej. Po powrocie do kraju, jako  Branch Manager oddziału międzynarodowej firmy doradztwa personalnej i rekrutacji, wpierała budowanie biznesu firmy oraz kompetencji jej konsultantów w zachodniej Polsce. W latach 2010 – 2012 jako Dyrektor ds. Zasobów Ludzkich w azjatyckiej firmie branży elektronicznej, odpowiedzialna była za procesy zarządzania zasobami ludzkimi w lokalizacjach koncernu na terenie Unii Europejskiej i Rosji. Od 2012 roku związana z KGHM Polska Miedź SA, gdzie od 2014 roku, w roli lidera w obszarze mobilności międzynarodowej pracowników Grupy Kapitałowej KGHM, odpowiada za procesy transferów pracowników pomiędzy Polską, Kanadą, USA i Chile, koordynując działania służb HR w tym obszarze w wszystkich krajach, gdzie spółka prowadzi działalność. Aktywnie zaangażowana w zarządzanie talentami oraz pracę z osobami o wysokim potencjale rozwojowym. Prywatnie mama Franka i żona Krzyśka, pasjonatka podróży, zapalony czytelnik i kucharz.

  Galeria
  Kontakt
  Dolnośląskie Forum HR
  Janusz Dziewit
  +48 605 555 549
  Wszelkie prawa zastrzeżone - Dolnośląskie Forum HR 2015
  designed by corfeit coded by dynamikacja