Dolnośląskie Forum HR
Spotkanie DFHR – 20.09.2017
Po przerwie wakacyjnej rozpoczynamy kolejny sezon spotkań Dolnośląskiego Forum HR. Chcielibyśmy go rozpocząć od wielowątkowego tematu… Będziemy mówić o zatrudnianiu osób niepełnosprawnych w firmie – dlaczego warto to robić i w jaki sposób. W kontekście aktualnej sytuacji na rynku pracy, coraz więcej firm wyraża zainteresowanie zatrudnianiem osób niepełnosprawnych, ale niewielu się na to decyduje. Dlaczego?

Kontekst aktualnej sytuacji na rynku pracy i niepełnosprawnych będzie towarzyszył też wystąpieniom poświęconym działaniom CSR. Zapoznamy się jakie starania w tym zakresie podejmują firmy i dlaczego to robią.

Będziemy mogli też zapoznać się z relacją z wyprawy rozwojowej, której uczestnikami były osoby niewidome, a także porozmawiać z nimi.

 

Spotkanie Dolnośląskiego Forum HR, odbędzie się 20.09.2017 o godz. 18.00 w Wrocławskim Parku Technologicznym przy ul. Duńskiej 11, w sali konferencyjnej „Sigma” (na parterze). Parking jest zaraz obok budynku. Proszę parkować na miejscach oznaczonych tabliczkami „WPT”, „Gość” lub nieoznaczonych.

 

Plan spotkania:

17.30 – Rejestracja uczestników,

18.00 – „Różnorodność (diversity) jest faktem, włączenie (inclusion) pozostaje wyborem. Dlaczego warto i jak zacząć w kontekście zatrudniania osób z niepełnosprawnościami” – Monika Sztandera;

18.45 – Przerwa kawowa;

19.00 – „Duże sprawy w małych głowach – kampania edukacyjna dotycząca niepełnosprawności” – Monika Gorzelak-Bieńko;

19.20 – „Brązowa charytatywność” – Aneta Sikorska, Dawid Straszak;

19.40 – „Razem w drodze. Wyprawy rozwojowe dla osób niewidomych i niedowidzących oraz ich przewodników” – relacja z wyprawy do Gruzji – Karolina Stefaniak;

20.00 – Dyskusja prelegentów z uczestnikami spotkania.

 

Informacje organizacyjne:

Tradycyjnie uczestnicy DFHR partycypują w kosztach organizacji spotkania wnosząc opłatę w wysokości 30 zł/os.
Prosimy o potwierdzenie swojej obecności przez stronę www.dfhr.pl lub zwrotnym mailem.
Z przyczyn technicznych liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

W imieniu Dolnośląskiego Forum HR:
Janusz Dziewit
e-mail DFHR: janusz.dziewit@dfhr.pl,

e-mail firm.: janusz.dziewit@experumhr.pl

tel. 605 55 55 49
www.dfhr.pl
Rafał Hamela
e-mail DFHR: rafal.hamela@dfhr.pl

e-mail firm.: rh@hrhamela.pl

tel. 791 68 04 73
www.dfhr.pl

Monika Sztandera, Monika Gorzelak-Bieńko, Aneta Sikorska, Dawid Straszak

Monika SztanderaLider Zarządzania Łańcuchem Dostaw na Europę w firmie DXC Technology. Ponad 10-letnie doświadczenie w obszarze działu zakupów, zarządzania projektami oraz zmianą w globalnych i międzykulturowych zespołach. Członkini grupy eksperckiej Task Force Come CloSeR to Disability pod patronem Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych w Polsce, ABSL. Menadżer grupy pracowniczej dedykowanej osobom niepełnosprawnym oraz absolwentka Leadership Program w firmie Hewlett Packard Enterprise. Studiowała socjologię na Uniwersytecie we Wrocławiu i w Amsterdamie. Pasjonatka dalekich podróży (kierunek Azja), miłośniczka kina arthouse.

Monika Gorzelak-Bieńko - HR Business Partner, lider zespołu w firmie Objectivity. Wspiera zespoły IT we wszystkich obszarach HR i wraz z nimi z sukcesem buduje Great Place to Work. Zwolenniczka zdrowego rozsądku i kreatywnych rozwiązań dostosowanych do sytuacji, a nie wynikających z procedur czy utartych schematów. Swoją pracę opiera na skuteczej komunikacji z Biznesem, wynikającej z solidnego zrozumienia wzajemnych potrzeb.

Aneta Sikorskaod 13 lat w biznesie. Dzięki zdobytej wiedzy i doświadczeniu zajmuje obecnie stanowisko managera w firmie logistycznej o globalnym zasięgu, w dziale zajmującym się wsparciem klienta wewnętrznego jak również dbaniem o satysfakcję klientów zewnętrznych z zakresu obsługi finansowej i operacyjnej. Poza swoimi formalnymi obowiązkami prężnie działa jako przewodnicząca i opiekun komitetu charytatywnego, którego celem jest pomoc i wywoływanie uśmiechu na twarzach ludzi będących w potrzebie.

Dawid Straszaklider zespołów w międzynarodowej firmie logistycznej w dziale logistyki kontraktowej. Od ponad 3 lat wolontariacko uczy języka angielskiego i koordynuje organizację zajęć w Polskim Związku Niewidomych, dbając o rozwój umiejętności językowych studentów, zapewniając im materiały potrzebne do nauki oraz popularyzując rozwój osobisty.

  Galeria
  Kontakt
  Dolnośląskie Forum HR
  Janusz Dziewit
  +48 605 555 549
  Wszelkie prawa zastrzeżone - Dolnośląskie Forum HR 2015
  designed by corfeit coded by dynamikacja