Dolnośląskie Forum HR
Prelegenci Konferencja DFHR

Agata Bogusiak 

Trener, HR Business Partner, Prezes Stowarzyszenia PSTD, Project Manager,

Zawodowo, od 2011 roku, związana jestem z obszarem zasobów ludzkich. Początkowo w wewnętrznych działach personalnych w dużych organizacjach (firmy produkcyjne) teraz we współpracy z Stowarzyszeniem PSTD działam aktywnie na rzecz społeczności zajmującej się zawodowo rozwojem kapitału ludzkiego w organizacjach. W imieniu Stowarzyszenia promuję rozwój rynku szkoleń i doradztwa w Polsce oraz profesjonalizm i etykę menadżerską. Jednocześnie prowadzę własną działalnością szkoleniową. Jestem licencjonowanym trener modelu SEB/SEA® oraz certyfikowany trenerem Standardu HRD BP (Human Resources Development Business Partnering). Studiowałam socjologię oraz dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Łódzkim. Specjalizuję się w tematach związanych z identyfikacją potencjału rozwojowego w organizacjach, umiejętnościami społecznymi, kompetencjami komunikacyjnymi, doradztwem zawodowym, narzędziami zarządzania zasobami ludzkimi oraz efektywnością biznesową szkoleń. Realizuję szkolenia, warsztaty, jestem moderatorem grup projektowych, asesorem w sesjach development centre assessment centre. Prowadzę również zajęcia na studiach podyplomowych takich uczelni jak Akademia Leona Koźmińskiego i Akademii Wyższej Szkoły Biznesu.

Dawid Straszak 

Trener charyzmy | People Manager, partner w Zero Bullshit Management

Dawid Straszak pracuje z liderami, kierownikami projektów i trenerami, pokazując jak można wykorzystać charyzmę w ich codziennej pracy. Przetestowanymi w biznesie lub życiu znaleziskami dzieli się z innymi w trakcie indywidualnych konsultacji, autorskich szkoleń i warsztatów oraz prelekcji i wykładów. Jest partnerem w firmie szkoleniowej Zero Bullshit Management, gdzie specjalizuje się w tematyce charyzmy, autoprezentacji i wizerunku (zerobs.pl). 
Na co dzień zarządza zespołami w firmie AXA XL – firmie, która ubezpiecza to, czego nikt inny nie ma odwagi ubezpieczyć. Jest odpowiedzialny za zespoły świadczące usługi administracji polis ubezpieczeniowych dla klientów z Niemiec, Szwajcarii oraz Austrii. Uprzednie doświadczenie liderskie zdobywał w międzynarodowej firmie logistycznej – UPS, gdzie zarządzał zespołami w obszarze logistyki kontraktowej oraz finansów. 
Prowadzi podcast „Charyzmatyczny” (dawidstraszak.pl), w którym rozmawia z ekspertami z różnych dziedzin oraz osobami charyzmatycznymi starając się dojść do tego w jaki sposób nauczyć się charyzmy . Z wykształcenia jest psychologiem ze specjalizacją biznesową, a ukończył Uniwersytet SWPS we Wrocławiu. Prelegent konferencji, meetupów oraz spotkań w całej Polsce.

Janusz Dziewit 

Dyrektor Zarządzający, Konsultant, Trener, Mentor

Od 25 lat ściśle związany z branżą HR, jako osoba zarządzając Experum HR, a także konsultant, trener i mentor. W swojej pracy specjalizuje się m.in. w projektowaniu systemów kompetencyjnych, w rekrutacjach kandydatów na stanowiska wyższego szczebla zarządzania metodą Executive Search, audytach personalnych z wykorzystaniem metodologii Development Center, projektowaniu i koordynowaniu realizacji kampanii rekrutacyjnych, badaniu opinii i satysfakcji pracowników, systemów kompetencyjnych ocen okresowych, projektowaniem i realizacją rozwoju pracowników
oraz projektów badawczych na rynku pracy.
Autor jednej z pierwszych w Polsce kreatywnych kampanii rekrutacyjnych („Autobus Volvo”). Jako trener projektuje i prowadzi programy rozwojowe z zakresu niwelowania luk kompetencyjnych, umiejętności miękkich oraz specjalistycznych – Assessment Centre, rekrutacji i selekcji, zarządzania oraz komunikacji interpersonalnej. Trener wiodący w „Szkole Asesorów” Experum HR. Twórca metodologii „Modelowania Kompetencji” ukierunkowanej na niwelowanie luk kompetencyjnych.
W pracy konsultanckiej doradza firmom w zakresie strategii HR. Autor wielu publikacji w specjalistycznych czasopismach HR oraz prasie codziennej, wielokrotny prelegent na konferencjach branżowych i naukowych. Wykładowca tematyki z obszaru zarządzania zasobami ludzkimi na Uniwersytecie SWPS, Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu, Collegium Nobilium Opoliense.
Członek Rady Programowej Wydziału Zarządzania w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu.
Prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Asesorów Metody Assessment Center/Development Center (www.psamadc.pl).
Założyciel i Zarządzający Dolnośląskim Forum HR (www.dfhr.pl), którego celem jest wymiana doświadczeń i integracja środowiska osób pracujących w Działach Personalnych.

Iwona Sowińska

HR Business Partner

Od 2008 roku do dzisiaj pracuje w firmie Electrolux Poland Sp. z o.o. oddział w Świdnicy na stanowisku HR Business Partnera.

Wcześniej swoją karierę budowała w firmie LIBRA Sp. z o.o.  w Dzierżoniowie, gdzie odpowiadała za Dział HR.

Pracowała również w Dziale Zarządzania Zasobami Ludzkimi w firmie PAFAL S.A. w Świdnicy.

Lubi pracować z ludźmi, a swój wolny czas spędza podróżując z rodziną i przyjaciółmi i poznając nowe miejsca.

 

 

dr Zbigniew Piskorz 

Adiunkt w Katedrze Psychologii Ekonomicznej

Nauczyciel akademicki w Uniwersytecie SWPS. Zainteresowania badawcze: procesy podejmowania decyzji, wyznaczniki myślenia twórczego w organizacjach, zachowania organizacyjne, psychologia przywództwa i przedsiębiorczości. Wykładowca podyplomowych studiów dla kadry kierowniczej. Współpracuje z firmami szkoleniowymi i doradczymi prowadząc treningi obejmujące problematykę: doskonalenia stylów kierowania, zasady pracy zespołowej, podejmowania decyzji kierowniczych, treningi twórczości.

Prowadzi także działalność doradczą w zakresie analizy sytuacji społecznej firmy i postaw pracowniczych, wprowadzania zmian organizacyjnych, pomiaru potencjału kadry kierowniczej.

 

 

Hubert Sarżyński

Aplikant Radcowski w Kancelarii Prawnej BSO Prawo & Podatki. Doradza krajowym i międzynarodowym spółkom
w obszarze prawa spółek, prawa pracy, prawa handlowego oraz regulacji wynikających z ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.


Temat wystąpienia:
Prawa i obowiązki pracodawców i pracowników w przypadku świadczenia pracy w ramach telepracy, pracy zdalnej oraz stacjonarnej na gruncie przepisów Kodeksu pracy oraz przepisów antykryzysowych.

 

Martyna Weryńska

Konsultant w firmie manaHR

Opiekuje się firmami z Dolnego Śląska i jest odpowiedzialna za rozwój tego regionu w badaniu Raport Płacowy.

Obok Dolnośląskiego Raportu Płacowego, dba o rozwój raportów mikroregionalnych: Raportu dla Legnicy i okolic, Wałbrzycha i okolic oraz Wrocławia i okolic.
Współpracuje z HR Managerami głównie z firm produkcyjnych. Wspiera Klientów w wyborze odpowiedniego raportu
i korzystaniu z niego oraz interpretacji zawartych w nim danych.

 

 

 

Emilia Rystwej-Sielska

Specjalista w dziale personalnym w Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. o. o. 

Z firmą związana ponad 3 lata. Obszary pracy to  employer branding, współpraca ze szkołami, program praktyk
oraz rekrutacja. Wcześniejsze doświadczenia zawodowe związane są z agencją pracy tymczasowej.

 

 

 

 

 

Anna Ulatowska 

HR Business Partner

z bogatym doświadczeniem współpracy z zespołami rozproszonymi  zarządzanymi  zdalnie.  Promuje działania HR oparte na efektywności procesów personalnych, zwinnym zarządzaniu, projektowaniu pozytywnych doświadczeń pracowników oraz rozwoju osobistym.  Z ciekawością obserwuje nacechowaną wieloznacznością rzeczywistość VUCA nieustannie czerpiąc z wachlarza możliwości do podjęcia nowych wyzwań zawodowych.
Prywatnie równie wnikliwa obserwatorka życia, dumna mama, dla której szklanka zawsze jest do połowy pełna. Zafascynowana realioznawstwem innych kultur, m. in Dalekiego Wschodu.

 

 

 

Eliza Szulińska

Euforystka

Od ponad 10 lat specjalizuje się w szkoleniu głosów, prowadzi indywidualne konsultacje, warsztaty i kursy. Pracuje z wokalistami, aktorami, a także z osobami ze świata nauki, biznesu i dyplomacji. Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w specjalnościach: dyrygentura wokalna i wokalistyka oraz Podyplomowych Studiów Coachingu i Mentoringu SWPS. W centrum jej zainteresowań znajduje się głos rozumiany jako ekspresja ciała, umysłu i emocji.

Stale się rozwija i kształci, poszukuje nowych form wyrazu, eksperymentuje, inspiruje ludzi do twórczego życia, głębokiego oddechu, odwagi w realizowaniu życiowych celów. Kontakt
Dolnośląskie Forum HR
Janusz Dziewit
+48 605 555 549
Wszelkie prawa zastrzeżone - Dolnośląskie Forum HR 2015
designed by corfeit coded by dynamikacja