Dolnośląskie Forum HR
„HR mix”, czyli III Konferencja DFHR
III konferencję DFHR charakteryzowała rekordowa liczba prelegentów, co skutkowało różnorodnością poruszanych zagadnień i możliwością wyboru przez uczestników tych tematów.

Podczas dwunastu wystąpień opowiedzieli uczestnikom o swoich doświadczeniach we wdrażaniu unikalnych koncepcji HR’owych. Konferencja ta była zatem idealną okazją do przyjrzenia się kulisom przeróżnych projektów z obszaru HR. Wypracowane na ich podstawie wnioski i wskazówki można było od razu zastosować w swoich działaniach.

Prelegenci szczególną uwagę zwrócili na rolę międzykulturowości w procesach zarządzania zasobami ludzkimi. Zauważyli oni jak istotna jest to kwestia, zwłaszcza w podczas fuzji firm. Różnorodność, także ta kulturowa, wiąże się bowiem z różnicami w sposobie postrzegania świata, a przez to z rozbieżnościami w oczekiwaniach pracowników i pracodawców. Referenci opowiedzieli jak wpłynęła ona na fuzje firm i jakie wnioski wyciągnęły z tych doświadczeń osoby biorące w nich udział.

Drugim, pojawiającym się w kilku wystąpieniach tematem była rola wartości w organizacjach. Kwestię tę poruszano opisując konkretne projekty HR’owe. Za każdym razem podkreślano wagę wartości. Według Prelegentów sukces organizacji zależy nie tylko od zdefiniowania wartości, ale przede wszystkim od ich konsekwentnego przestrzegania.

Beata Kuler i Magdalena Jędrzejewska

Beata Kuler – Dyrektor Personalna w IKEA Industry Zbąszynek - pasjonatka zarządzania personelem. Od kilkunastu lat realizuje pasję rozwijania pracowników i zmieniania organizacji. Najpierw wspierała  HRM w DeLaval Operations jako specjalista, potem jako Szef Zarządzania Personelem w DONAKO z sukcesem stworzyła i realizowała nową politykę personalną. Obecnie od ponad dwóch lat w IKEA  Industry Zbąszynek  wdraża   projekty  z obszaru zarządzania zasobami ludzkimi i - oparte na wartościach IKEA oraz modelu przywództwa IKEA,  tj: Talenty, High Potentials, Plany sukcesji, badanie satysfakcji pracowników, trenerzy wewnętrzni i wiele innych.

 

Magdalena Jędrzejewska – HR Bussines Partner (Fabryka Babimost) -  Koordynatorka Programu TALENT w firmie IKEA Industry Zbąszynek. Absolwentka WSB w Poznaniu na kierunku Zarządzanie Zasobami Ludzkimi. Od 10 lat pracuje w IKEA Industry Zbąszynek. Od 5 w dziale HR, trener wewnętrzny w zakładzie produkcyjnym zatrudniającym ponad 700 osób. Odpowiedzialna m.in. za proces rekrutacji i selekcji, programy rozwojowe oraz propagowanie wartości IKEA i kultury przywództwa. Koordynowała szkolenia produkcyjne dla operatów z zagranicznych oddziałów firmy (z Chin, Portugalii, Rosji, Słowacji, USA). W pracy z ludźmi kieruje się zasadą, że każdy ma w sobie talent. Satysfakcję przynosi jej rozwijanie siebie i innych.

Galeria
DSCN1274 DSCN1267 cropped-fav.png fav typ1 2013-11-25_1385376671 thumb1
Kontakt
Dolnośląskie Forum HR
Janusz Dziewit
+48 605 555 549
Wszelkie prawa zastrzeżone - Dolnośląskie Forum HR 2015
designed by corfeit coded by dynamikacja